Kültür Üniversitesi Kütüphanesi'nde Yaratıcı Okuma / 31.03.2017 - 31.03.2017

Kültür Üniversitesi Kütüphanesinde Yaratıcı Okuma 

 

Kitap: Cemal Süreya Sevda Sözleri 

 
Cemal Süreya, Cumhuriyet Dönemi şiirinin en özel "vitamin"iydi. Lirik, erotik, politik gür bir ırmak. “Sevda Sözleri” bu büyük ustanın bütün şiirlerini bir araya getiriyor. Öyle bir bütünlük ki bu, sıcak, tılsımlı ve ölümsüz...

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
Medya Cinsi : Ciltsiz
Hamur Tipi : 2. Hamur
Baskı Sayısı : 67. Baskı
Ebat : 14x21
Sayfa Sayısı : 336
İlk Baskı Yılı : 2000
 

Kitap İsmi: Masumiyet Müzesi 

 
"Hayatımın en mutlu ânıymış, bilmiyordum."

Nobel ödüllü büyük yazarımız Orhan Pamuk'un harikulade aşk romanı bu sözlerle başlıyor...

1975'te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen, İstanbullu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun'un hikâyesi: Hızı, hareketi, olaylarının ve kahramanlarının zenginliği, mizah duygusu ve insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüyle, Masumiyet Müzesi, elinizden bırakamayacağınız ve yeniden okuyacağınız kitaplardan biri olacak.

Masumiyet Müzesi'ni okurken yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizin derinden etkilendiğini ve kitabın rengârenk dünyasından hiç ayrılmak istemediğinizi göreceksiniz.

Romanı yazdıktan dört yıl sonra, 2012'de, Pamuk romanıyla aynı adlı müzeyi Çukurcuma'da açtı. Şimdiye dek on binlerce ziyaretçinin gezdiği müze için ünlü sanat tarihçisi Simon Schama, Financial Times gazetesine yazdığı yazıda, "Dünyadaki en güçlü, en güzel, en insanî ve en etkileyici çağdaş sanat eseri," diye yazdı. "Aynı zamanda hem şiir hem karamizah gibi; hem zarif ve şefkatle dolu, hem de kutu kutu, vitrin vitrin, estetik olarak muhteşem."
 
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü: Yerli Romanlar
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
Yayınlandığı Yıl: 2008
Sayfa Sayısı: 465
ISBN: 9750826146


 
Tarih: 31 Mart 2017
Kitaplar : Orhan Pamuk - Masumiyet Müzesi
Cemal Süreya - Sevda Sözleri
Katılımcılar: Üniversite Öürencileri ve Çalışanları
Kişi Sayısı: 25
Sunum: Çiğdem Odabaşı